dlaczego
Restauracja Pod Norenami w marcu 2013 roku dołączyła do reprezentacji wegetariańskich i azjatyckich kuchni na ulicy Krupniczej, która od kilku lat spektakularnie zmienia swoje oblicze, zyskując zasłużone miano krakowskiego Vegetown.

Krupnicza to zarazem  jedna z najbardziej interesujących ulic Krakowa, związana z losami wybitnych intelektualistów, malarzy i literatów, którzy mieszkali, pracowali i zapewne również tworzyli kulinarne tradycje tego miejsca na przestrzeni minionych dziesięcioleci.

W bliskim sąsiedztwie naszej restauracji tworzyli swoje dzieła wybitni malarze okresu Młodej Polski, poczynając od ich mistrza Jana Matejki, poprzez Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. W późniejszym domu Mehoffera przyszedł na świat Stanisław Wyspiański. W Domu Literatów mieszkał cały panteon ludzi pióra, poczynając od Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, poprzez Sławomira Mrożka, po polskich noblistów Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską.

Ulica Krupnicza, to również miejsce mocno zaprzysiężone Melpomenie. To tu mieszczą się dwa wybitne teatry: Teatr Bagatela i Teatr Groteska (na którego scenie występował Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II).

Przy ulicy Krupniczej jedną ze swoich siedzib ma Muzeum Narodowe w Krakowie, oferując oprócz autentycznych wnętrz Domu Mehoffera, również poddany rewitalizacji ogród artysty.

Studenci i profesorowie spieszą tędy do najbardziej okazałego gmachu Uniwersytetu Jagiellońskiego Audytorium Maximum i dalej do potężnego gmachu Biblioteki Jagiellońskiej, mieszczącej najstarsze zbiory biblioteczne w Polsce.

Ulica Krupnicza – niegdyś koryto rzeki Młynówki, dukt o tradycji średniowiecznej, którego perspektywę w XIX wieku zamknął Kopiec Kościuszki – dzisiaj arteria miasta, którą przemieszczają się rzesze ludzi. Są wśród nich znajomi, witający nas z serdecznym uśmiechem i turyści, którym możemy służyć uprzejmą radą, ci, którzy spieszą się do codziennej pracy i ci, którzy spokojnym krokiem zmierzają do Parku Jordana czy na Rynek.

Nasza restauracja z radością gości swoich bliskich sąsiadów, ale zaprasza w swoje progi również wszystkich, których codzienne obowiązki lub poszukiwanie miłego relaksu, przywiodą na Krupniczą. Wegetariańska i wegańska kuchnia dalekowschodnia wzbogacona jest o przysmaki z innych zakątków świata, pamiętamy również o kulinarnych marzeniach najmłodszych.

Będąc spadkobiercami tych, którzy budowali klimat Krupniczej przed stuleciem, staramy się aby unikatowe genius loci tego miejsca trwało nadal i przenikało zarówno do Krakowian jak i gości z całego świata.